Štafetový pohár

Český atletický svaz s patronkou Ludmilou Formanovou pro letošní rok uspořádal 1. ročník soutěže Štafetový pohár pro děti 1. stupně ZŠ.

Zlínské krajské kolo se konalo 15. května na místním městském atletickém stadionu. A co tento závod obnášel?

Děti běhaly štafetu 8 x 100 m v mladší i starší kategorii /vždy 4 chlapci a 4 děvčata/ a na závěr náročnou smíšenou štafetu 8 x 200 m. Počasí tentokrát atletice nepřálo, bylo hodně chladno a občas i mrholilo, takže na start se nakonec postavilo 10 škol. Ale bylo o co závodit. Vítěznou školu čekal postup do celostátního kola v Kolíně a závodníky nejlepších štafet oblíbené medaile a diplomy.

Časy všech tří štafetových běhů se sečetly a určily tak celkového vítěze. Stala se jím ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod s výsledným časem 9:14,8. Stříbrné medaile za celkové umístění si odvezly děti ze ZŠ Nivnice s časem 9:17,0 a s nepatrným odstupem/9:18,4/  si bronzové medaile vybojovali naši žáci ZŠ Sportovní. Štafeta 1. – 3. roč. se umístila na 1. místě, štafeta 4. – 5. roč. na 3. místě a smíšená štafeta taktéž na 3. místě.
Štěstí se k nám přiklonilo při závěrečném losování a tak jsme získali pro školu velkou sadu pro dětskou atletiku.

Školu reprezentovali:
J. Ressler, E. Vlachynská, N. Nagyová, A. Müllerová, S. Lutonská, F. Janečka, D. Šupka, M. Sýkora, N. Mikesková, K. Horáková, A. Polišenská, A. Galušková, F. Nejezchleba, J. Dvorský, Š. Horňák, P. Matejkovič.

Mgr. Alena Kahánková