Třída VII. A

Svět středověkých her

[Návštěva Slováckého muzea]

V dnešní době plné telefonů, počítačů a elektroniky jsme si udělali výlet do dávného středověku a nemuseli jsme ani cestovat v čase. Hned ve Slováckém muzeu na nás čekala poutavá expozice středověkých her, které jsme si všichni poctivě vyzkoušeli. Dozvěděli jsme se, že název KOSTKY vznikl proto, že první kostky byly vyrobeny z kostí. Vyzkoušeli jsme si hru na žaltář, deskovou hru mlýn, kuličky, původní hru bowlingu, roztáčeli jsme káču, chodili  na chůdách i stříleli z kuše. Také hračky měly děti jiné, velmi skromné. Malé panenky a koníky z keramiky nebo hlíny. Již ve středověku znali také fotbal, jen s jinými pravidly, než v současnosti. Myslím si, že jsme si dopoledne v muzeu krásně užili a nakonec si děti samy vyrobily svoji hru s vlastními pravidly.

Tak si ji můžete s nimi zahrát:) Určitě se pobavíte.