Třída VII. A

I my jsme přišli podpořit!

2. duben - světový den porozumění autismu. Také my jsme přišli podpořit děti s touto nemocí. Jedná se o vrozenou poruchu některých mozkových funkcí. Děti s touto poruchou dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívají. Hůře komunikují s okolím, projevují se typickými vzorci chování. Každý však jiným. Barva komunikace je modrá, proto jsme všichni přišli v modrém a opravdu zodpovědně! Velká pochvala! Všichni si vyzkoušeli na vlastní kůži, jak to mají děti s autismem těžké, co prožívají, jak se asi cítí v různých situacích, jak jejich mozek funguje. Velmi je podporují obrázky - tzv. "kreslené věty" - ty jim pomáhají s vykonáváním různých běžných věcí, jako je například namazání chleba. Pro podporu jsme si také zazpívali píseň  Modrá je dobrá a na závěr jsme zhlédli film dle skutečné události - Báječná sedmička, který nám pomohl porozumět těmto dětem a zjistit, že nejsou zlí, jen vše prožívají a dělají jinak, než my.

U zlatých dešťů jsme zároveň podpořili Ukrajinu, jelikož nám z toho krásně vyplynula modro - žlutá scenérie.

Modrá je dobrá!