Technický jarmark

Ve čtvrtek 3.11.2022 se zájemci z řad deváťáků zúčastnili Technického jarmarku, který každoročně pořádá Krajská hospodářská komora Zlínského kraje.
Letos jsme navštívili stejně jako v předcházejících letech areál firmy Aircraft Industries v Kunovicích. Během prohlídky výrobních hal obdrželi žáci informace o činnosti firmy a pracovních možnostech, které nabízí.
Poté následovala návštěva firmy mmcite v Bílovicích, která se zabývá inovativními návrhy, vývojem a realizacemi městského mobiliáře po celém světě.
Nejprve se žákům prezentovala Střední uměleckoprůmyslová škola z Uherského Hradiště, která nabízí ke studiu mnoho zajímavých oborů jako např. grafický a průmyslový design, multimédia, užitou fotografii apod. Poté nás zástupkyně mmcite seznámila s jejich firmou a informovala žáky o pracovních pozicích, které jejich firma nabízí. Následovala krátká prohlídka showroomu, kde měli žáci možnost prohlédnout si a také vyzkoušet některé z výrobků.