Úspěšné republikové finále Poháru rozhlasu

Ve středu 8. 6. 2022 si v Trutnově dali dostaveníčko nejúspěšnější školy v tradiční atletické soutěži o Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou.

Z krajských finále se mezi osmičku škol s nejvyšším počtem bodů probojovali také žáci naší školy, a to v kategoriích mladší dívky a mladší chlapci.

Po dramatických soubojích plných osobních rekordů si obě družstva odvezla stříbrné medaile.

Lepší už byla jen družstva ze ZŠ Praha - Jeseniova u dívek a ZŠ Břeclav u kluků.

Nejvyššího bodového zisku dosáhla Monika Železníková za 1. místo na 600m s časem 1:40,69 min. a sprintem na 60m za 8,37 vt., Samanta Tabery v běhu na 60m za 8,42 vt. a skokem dalekým 4,25 m. Ve skoku dalekém se blýskla výkonem 4,80 m Sabina Müllerová a brala 2. místo.

Mezi chlapci zaslouží absolutorium štafeta na 4x60m, která získala 1. místo výborným výkonem 29,85 vt.

Na stupně vítězů se probojovali také Štěpán Gergela, který drtivým finišem získal bronz v běhu na 1000m v kvalitním čase 3:05,66 min., Petr Vlachynský ve sprintu na 60m/ 7,93 vt./ a Adam Korvas v hodu míčkem / 60,65m/

Na úspěchu družstva se svými výkony podíleli všichni a patří jim velká GRATULACE !!!

Družstvo mladších žaček:

Železníková Monika, Tabery Sofie, Zapletalová Nicol, Müllerová Sabina, Michalcová Magdaléna, Kukulková Lucie, Šišáková Aneta, Pálková Pavlína, Potiková Simona a Sedláčková Barbora

Družstvo mladších žáků:

Barák Jiří, Cícha Martin, Fojtík Tibor, Gergela Štěpán, Hruška Filip, Korvas Adam, Ondrůšek Tomáš, Pecháček Jan, Vlachynský Petr, Zemek Roman.