Úspěšné republikové finále v Poháru rozhlasu

Velkého úspěchu dosáhlo družstvo starších žáků na atletických závodech základních škol o Pohár rozhlasu.

Ve středu 7. 6. 2023 si ve Svitavách dalo dostaveníčko osm nejúspěšnějších škol z celé republiky.

Do tohoto finále se přes okresní a krajská kola probojovalo také družstvo starších žáků naší školy a odváží si krásné druhé místo.

Do závodu kluci nastupovali jako favorité na jednu z medailí. Po krajských kolech měli dokonce nejlepší bodové skoré.

Jenže každý závod je jiný a možná i nervozita udělala své, a tak hned úvodní disciplíny (štafeta a vrh koulí) se moc nepovedly. Následoval sprint na 60 m, kde kluci potvrdili výkonnost z krajského kola. Družstvo se průběžně pohybovalo kolem šesté příčky.

Pak však přišly na řadu naše top disciplíny (skok vysoký a daleký) a vše se rázem obrátilo v náš prospěch.

Absolutorium zaslouží náš nejlepší závodník Mikuláš Petřík, který zvítězil v obou skokanských disciplínách. Ve skoku vysokém v osobním rekordu 194 cm, který je zároveň nejlepším letošním žákovským výkonem v ČR. Ve skoku dalekém pak dolétl na značku 631 cm.

Zdatně mu sekundovali i další dva naši skokani, Roman Zemek předvedl v dálce skvělých 576 cm a Maxim Kalabus ve výšce 178 cm.

Na závěr v běhu na 1500 m si už kluci stříbrnou příčku udrželi.

Družstvo tvořili:
Barák Jiří, Fojtík Tibor, Kalabus Maxim, Ondris Jan, Pecháček Jan, Petřík Mikuláš, Vaněček Maxim, Vávra Matěj, Vlachynský Petr, Zemek Roman.

Všem chlapcům patří velká gratulace za bojovný výkon a poděkování za skvělou reprezentaci školy.