Vánoční Vídeň

Dne 12. prosince se vybraní žáci 1. a 2. stupně zúčastnili výletu do Vídně. Navštívili zámek Schönbrunn s přilehlými zahradami. Jedná se o bývalé sídlo Habsburků. Tento zámek sloužil jako letní rezidence rakouských císařů.  Svého času zde bydlela Marie Terezie, císař František Josef II., císařovna Alžběta zvaná Sisi a mnoho dalších osobností. Dále pak se podívali do největšího rakouského mořského akvária, který v sobě skrývá mořské, ale i sladkovodní ryby. Největším lákadlem pro děti byla procházka Atlantickým tunelem, kde se nachází ryby žijící v Atlantském oceánu. Z mořského světa děti zamířily na procházku po historickém centru, kde na ně dýchla elegantní a vznešená vánoční atmosféra. Výlet se velmi vydařil. (KON)