Aktuálně

Veni, vidi, vici aneb pobytově poznávací zájezd do Španělska

V půli června jsme se vrátili spolu s paní učitelkami Bičánkovou a Korvasovou prohřátí od sluníčka spokojeně zpět do lavic ZŠ Sportovní.

Celých sedm dní jsme pobývali na pobřeží pomerančovníků Costa del Azahar, konkrétně v Oropese del Mar. Tam to již Sportovka zná – byli jsme zde pro dobré jméno zájezdu nyní počtvrté. Krom mořského vzduchu a slunných paprsků stihli žáci načerpat spousty nezapomenutelných zážitků při výletech do Valencie a papežského městečka Peňíscola, na kolech po zelené stezce Vía Verde, při pobřeží Středozemního moře, na kajakářském kurzu, na přehlídce alegorických vozů a la karneval v Rio de Janeiru či při zápolení v plážovém volejbale o výbornou zmrzlinu. Žádný dopravní prostředek účastníkům zájezdu nebyl cizí: autobus, vlak, vláček, loď, metro a kola, avšak několik desítek tisíc kroků v cestě za poznáním ochotně podstoupily naše dolní končetiny.

Díky pestrému stravování formou bufetu jsme se nebáli ochutnat mnohé místní speciality, což vedle autentického cestování také přispělo k rozšíření obzoru o španělské kultuře.

Rodiče nám tento výlet v dobrém záviděli a k velké spokojenosti všech jsme plni dojmů dorazili šťastně a ve zdraví nazpět do svých domovů. A jak moudré španělské rčení praví: „Nadie te quita lo bailado“ (Nikdo ti nevezme to, co jsi odtančil).