Ocenění významných úspěchů žáků a vyhlášení výsledků Ekosoutěže ve sběru druhotných surovin
Stalo se pěknou tradicí, že se v posledním školním týdnu sejdou všichni žáci se svými učiteli a vedením školy v atriu, aby si připomněli a ocenili vynikající výsledky našich žáků na krajské a celorepublikové úrovni a také zde slavnostně vyhlašujeme výsledky celoroční Ekosoutěže ve sběru druhotných surovin, kterou organizují Sběrné suroviny. Tuto pěknou akci přišli podpořit vzácní hosté-místostarostka města UH paní Pavlína Jagošová, jednatel Sběrných surovin pan Rudolf Mazánek a taktéž TV Slovácko.
Setkání zahájily tanečním vystoupením děvčata z 5. A. Pak se ujal slova pan zástupce ředitele Petr Chvojka a nejprve vyzvedl skvělé výsledky našich žáků na krajské úrovni. A nebylo jich málo. V letošním roce se nám opět dařilo i na celorepublikové úrovni. Proto byli všichni úspěšní reprezentanti pozváni na pódium, aby a z rukou pana ředitele a paní místostarostky převzali dort, poukázku a pamětní list. Oceněn byl úspěch žáků 1. stupně ve Štafetovém poháru, protože mladší i starší dívky a chlapci obhájili 1. místo ve finále v Praze-Radotíně.
Na 2. stupni převzali ocenění mladší dívky, které přivezly zlaté medaile z finále Poháru rozhlasu, které se uskutečnilo v Benešově.
Na pódium byl pozván i všestranně nadaný žák 5. A Damián Prášek, který se kromě zisku zlaté medaile na Štafetovém poháru dostal do zlaté desítky nejlepších zpěváčků ČR v soutěži Děti a píseň a taktéž uspěl v národní verbířské soutěži.
Gratulujeme všem a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Pak už pódium patřilo nejlepším sběračům 16. ročníku školní Ekosoutěže ve sběru papíru a dalších surovin, kterou organizují Sběrné suroviny. Letos žáci odevzdali 32 tun papíru, a 2,5 tuny elektrospotřebičů a železa. ZŠ Sportovní se stala opět absolutním vítězem okresní soutěže mezi školami. Pohár a certifikáty za skvělá umístění převzal pan ředitel z rukou pana Mazánka-jednatele SS.
A kdo byli nejlepší sběrači jednotlivci? Sourozenci Vojtěch a Jiří Kandrnálovi z 2. A a 5. B, každý odevzdal 2332 kg papíru a Max Engler ze 2. A nasbíral 917 kg. Oceněno bylo celkem deset dětí a 40 nejlepších sběračů ještě pojede za odměnu na exkurzi do ZOO Lešná 16. září. Krásné ceny věnovaly Sběrné suroviny a partneři soutěže.
Vítěznou třídou se stala 2. A a obhájila loňské prvenství /6931 kg, 330 kg na žáka/, 2. místo obsadila opět třída 5. B /3874 kg, 185 kg na žáka/ a třetí skončila třída 1. A /2143kg, 126 kg na žáka/. Kromě sladké odměny třídy dostaly vstupenky na zápas 1. FC Slovácko a vítězná třída pozvánku na exkurzi do Sběrných surovin.
Děkujeme všem, kdo podpořili tuto naši ekologickou aktivitu a přispěl tak ke snaze nás všech chránit životní prostředí. Díky této okresní soutěži /celkem školy navozily 170 tun papíru/ se podařilo zachránit 2900 stromů. Moc si vaší podpory vážíme a děkujeme.
Mgr. Alena Kahánková /koordinátor soutěže/
Celkové výsledky k nahlédnutí v příloze níže.