Školní psycholožka: Mgr. et Mgr. Pavla Vlčnovská

Tel.: 576 514 449

E-mailpsycholog@zsuhsportovni.cz

Pracovna: v budově A - 2. stupeň, dveře č. 8

Pokud potřebujete poradit nebo pomoci řešit obtížnou situaci, můžete využít bezplatných služeb školní psycholožky. Konzultace jsou možné po předchozí domluvě - nejlépe e-mailem, případně telefonicky, osobně (vzhledem k tomu, že v průběhu dne pracuji na různých místech školy, může se stát, že nebudu v pracovně k zastižení).

Často se na mě rodiče a žáci obracejí, pokud řeší:

• problémy se spolužáky a kamarády;
  • nedorozumění s učiteli;
  • nedostatečnou motivaci k učení, nedokáží se soustředit;
  • problémy s technikou učení – jakým způsobem se učit;
  • časté obavy, strach, psychosomatické obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, zad) způsobené stresem;
  • úzkostné či panické stavy žáka nebo jiné psychické obtíže;
  • následky po prožité traumatické události;
  • aktuální náročnou životní situaci;
  • rodinné problémy - stres plynoucí z rozvodové situace, úmrtí někoho blízkého, psychické obtíže jiného člena rodiny a přemýšlí o způsobu, jak to s dítětem řešit;
  • jaký učební obor nebo SŠ vybrat k dalšímu vzdělávání;
  • potíže u žáků se speciálními vzdělávacími potřebami;
  • pomoc při řešení sociálně patologických jevů – lhaní, kouření, závislostní chování, atd.;
  • změny nálady, necítí se dobře nebo si chtějí jen tak popovídat.

Jako školní psycholog jsem členem Školního poradenského pracoviště, jsem vázána mlčenlivostí, a proto jsou veškeré informace z rozhovorů a z vyšetření důvěrné. Výjimku tvoří ty případy, kdy je důvod k obavám, že žákovi nebo někomu jinému hrozí bezprostřední nebezpečí.

Pokud za mnou přijde žák s problémem, který je potřeba řešit déle, budu o této skutečnosti informovat zákonné zástupce a požádám je o souhlas s dlouhodobějším setkáváním (rodiče vyplní individuální informovaný souhlas).