icon

Sport

Smutná zpráva

Celý svět zastihla tragická zpráva, jednomu z nejlepších fotbalistů historie Cristianu Ronaldovi a jeho partnerce Georgině Rodriguez se v úterý narodila dvojčata, bohužel jedno z dětí při porodu umřelo. Cristiano si kvůli tomu vzal volno v zápase proti Liverpoolu.

Během zápasu došlo ke krásnému gestu od fanoušků, kteří v sedmé minutě povstali a začali tleskat a zpívali „Cristiano, you’ll never walk alone“. Hned další den po zápase poslal Cristiano vzkaz fanouškům, ve kterém jim děkoval a řekl, že si toho moc váží.

L. Beníček

Slovácko slaví historicky první zisk poháru

Původně se pohárové finále mělo odehrát ve středu 4. května, jenže vydatný déšť zapříčinil, že hřiště bylo nehratelné a zápas musel být odložen. Ve čtvrtek se rozhodlo, že se zápas odehraje o dva týdny později, tedy ve středu 18. května. Výkop byl ovšem posunutý o dvě hodiny dříve, tedy na 17. hodinu.

Fotbalisté Slovácka nakonec zvítězili ve finále domácího poháru MOL Cupu nad pražskou Spartou 3:1 a získali první velkou trofej v klubové historii.

upravil T. Vávra

Sportovka ovládla mistrovství republiky Štafetového poháru

Koncem května vyvrcholil 9. ročník Štafetového poháru pro žáky 1. stupně základních škol. Mladí atleti ze 14 nejlepších škol v republice se tentokrát sešli v Holešově, kam je přijely podpořit členky vítězné štafety z mistrovství Evropy v Tallinu Věra Holubářová a Lada Vondrová.

Družstvo osmi děvčat a osmi chlapců ZŠ Sportovní ovládlo okresní i krajské kolo a právem odjelo do Holešova reprezentovat Zlínský kraj. Ukázalo se, že máme štafety nejlépe sehrané - děti zabojovaly ze všech sil, a dokonce si ještě vylepšily své časy. Štafeta mladších žáků na 8 x 100 m skončila velmi těsně třetí, štafeta starších suverénně zvítězila a rovněž ve štafetách na 8 x 200 m nenašli žáci a žákyně ze Sportovky přemožitele.

Vítězný pohár a zlaté medaile tak putují na ZŠ Sportovní již podruhé, v roce 2018 zvítězili reprezentanti ze Sportovky nejlepším časem historie soutěže 8:20,61 v Kolíně a v Holešově skvělý čas ještě vylepšili na 8:19,41.

Školu pod vedením Mgr. Aleny Kahánkové skvěle reprezentovali:
mladší žáci: Vojáček J., Shumulikoski T., Otrusina D., Kunovjánek A., Mojžíšová P., Sukupová V., Žišková L., Černochová K.
starší žáci: Vojáček M., Jamný D., Železník L., Michelfeit A., Valentová V., Vávrová J., Čevelová M., Sušilová N.

Vítězům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Sportovka poprvé v historii vyhrála McDonald’s Cup

V minulosti se o vítězství na největším školním fotbalovém turnaji v republice snažili v dresu Sportovky například Michal Sadílek, Lukáš Sadílek, Vlastimil Daníček, Michal Kohút, Matěj Kovář, Michal Beran a spousta dalších výborných fotbalistů, kteří se prosadili v 1. lize, či dokonce reprezentaci. Povedlo se to až teď partě kolem kapitána Matěje Vojáčka, který byl nejlepším střelcem a jednoznačně nejlepším hráčem turnaje ve starší kategorii (4. a 5. třída). Skvělé výkony ale podávali všichni hráči. Naši kluci prošli od okrskového kola přes okresní a krajské finále až k 1. místu na republikovém finále bez ztráty jediného bodu a zcela zaslouženě se na teplických Stínadlech stali šampiony 23. ročníku McDonald’s Cupu.

Sestava (4. a 5. třída):

Václav Marek, Matěj Vojáček, Šimon Vrána, Ivan Zlatý, Štěpán Vagdal, Patrik Vaněk, Patrik Botek, Adam Michelfait, Ondřej Vařecha, David Jamný, Denis Vaněček, Vojtěch Závodný

Děkujeme všem hráčům za skvělou reprezentaci školy a trenérům 1. FC Slovácko za výbornou práci s mladými talenty.

P. Chvojka

Mistr Evropy ze Sportovky

Počátkem června se konalo v belgickém Bruselu mistrovství Evropy ve fitness aerobiku. Českou republiku s týmem MV Univerzity Tomáše Bati reprezentoval také žák 5. B Dominik Falta. Přivezl kompletní sbírku medailí ze tří kategorií, ale tu nejcennější má za svůj individuální výkon.

Blahopřejeme k velkému úspěchu.

Úspěšné republikové finále Poháru rozhlasu

Ve středu 8. 6. 2022 se sjely do východočeského Trutnova nejúspěšnější školy na tradiční atletickou soutěži o Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou.

Mezi osmičku škol s nejvyšším počtem bodů se z krajského kola v kategoriích mladší dívky a mladší chlapci probojovali také žáci naší školy.

Po dramatických soubojích plných osobních rekordů si obě družstva nakonec odvezla stříbrné medaile.

Družstvo mladších žákyň:

Železníková Monika, Tabery Sofie, Zapletalová Nicol, Müllerová Sabina, Michalcová Magdaléna, Kukulková Lucie, Šišáková Aneta, Pálková Pavlína, Potiková Simona a Sedláčková Barbora

Družstvo mladších žáků:

Barák Jiří, Cícha Martin, Fojtík Tibor, Gergela Štěpán, Hruška Filip, Korvas Adam, Ondrůšek Tomáš, Pecháček Jan, Vlachynský Petr, Zemek Roman.

Všem zúčastněným patří poděkování a velká gratulace.

Vítězství v minifotbalu

V červnu se v Uherském Hradišti konalo také okresní kolo v minifotbalu kategorie starších chlapců a dívek (8. a 9. třída). Na domácí půdě kluci potvrdil roli favorita a po hladkém průběhu zvítězil. Dívky pak obsadily 2. místo.